Neurochirurg Wrocław

Najbliższy dostępny termin wizyty

Neurochirurg - informacje ogólne:

Neurochirurgia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego oraz obwodowego układu nerwowego. Do poradni neurochirurgicznej kieruje się pacjenta w momencie, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub gdy wiadomo, że nie wpłynie na poprawę stanu zdrowia.

Na wizycie ocenia się postęp leczenia zachowawczego i wykonuje badania specjalistyczne. Analizując wyniki badań obrazowych kwalifikuje się pacjenta do zabiegu operacyjnego oraz ustala najlepszy sposób postępowania. Dąży się do tego, aby leczenie było małoinwazyjne, jednak dobór metod zależy od stanu zdrowia i oczekiwań pacjenta.

Wizyta u neurochirurga – kiedy jest konieczna?

Konsultacje neurochirurgiczne są niezbędne w diagnostyce i leczeniu następujących chorób i problemów:

  • choroba nowotworowa mózgu i kręgosłupa (guzy pierwotne i przerzutowe)

  • choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa (choroby krążka międzykręgowego, kręgozmyk, dyskopatia, stenoza)

  • choroby naczyniowych układu nerwowego (tętniaki, naczyniaki mózgu)

  • urazy głowy i kręgosłupa

  • wodogłowie

  • choroby nerwów obwodowych

  • przewlekłe zespoły bólowe (stymulacja rdzenia kręgowego)

  • wady wrodzone dorosłych (zespół Chiari, zespół zakotwiczenia rdzenia kręgowego)

  • ubytki kości mózgoczaszki

Lekarz neurochirurg zajmuje się również pacjentami pourazowymi. Na wizytę należy udać się np. po wypadkach komunikacyjnych, wskutek których doszło do uszkodzenia nerwów, paraliżu, niedowładu czy urazów czaszkowo-mózgowych. Złamania kości czaszki wskutek urazów mechanicznych czy krwawienia śródczaszkowe również są wskazaniami do konsultacji neurochirurgicznej.

Dlaczego Centrum Medyczne Kopexmed?

Centrum Medyczne Kopexmed we Wrocławiu oferuje usługi na najwyższym poziomie. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chirurgicznym mniej lub bardziej poważnych chorób układu nerwowego. Daje to gwarancję indywidualnego, kompleksowego i profesjonalnego podejścia do każdego pacjenta. Szczegółowe badania sprawiają, że zabieg dobrany jest z najwyższą uwagą, biorąc pod uwagę jak najmniejszą ingerencję w ciało.

Dodatkowo otrzymują Państwo niezbędne informacje odnośnie wszystkich etapów planowanego leczenia. Poradnia neurochirurgiczna Kopexmed to miejsce, w którym każdy pacjent spotka się z dużą życzliwością. Kontakt telefoniczny i osobisty jest zawsze mile widziany. Recepcja szczegółowo odpowie na wszystkie pytania.

Neurochirurg - cennik świadczeń:

Konsultacja neurochirurgiczna Najbliższy termin wtorek 09.07.2024 19:00
dr n.med. Joanna Urbanowska
dr n.med. Joanna Urbanowska
Najbliższy dostępny termin wizyty wtorek 09.07.2024 19:00

10

lat doświadczenia

30+

Specjalistów

90%

Pozytywnych opinii

20000+

Zrealizowanych wizyt