Iniekcja kwasu hialuronowego Sinovial HL Wrocław

Zobacz również

Sinovial HL – sól sodowa kwasu hialuronowego 2ml (3,2 %). Jest to szwajcarski lek należący do najnowszej generacji leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Zawiera kwas hialuronowy o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej uzyskany drogą fermentacji. Stosowany jest w przypadku występowania bólu i ograniczeniach ruchomości stawów, w schorzeniach pourazowych jak również i przy tendinopatiach.

Wskazania do zabiegu:

Iniekcja zalecana jest pacjentom, u których terapia z użyciem niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz środków sterydowych nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub ze względu na wystąpienie efektów ubocznych nie może być kontynuowana.

Wskazaniem do wykonania iniekcji z kwasem hialuronowym są:

  • ból i uczucie sztywności stawów wywołane chorobą zwyrodnieniową
  • ograniczona ruchomość stawów towarzysząca zmianom zwyrodnieniowym lub pourazowym
  • „strzelanie” w stawach
  • degeneracja chrząstki stawowej
  • patologie ścięgien i pochewek ścięgnistych

Przebieg zabiegu:

Zabieg jest stosunkowo szybki – po wstrzyknięciu kwasu w konkretny staw i założeniu opatrunku pacjent może wrócić do domu. Na ewentualne dolegliwości bólowe, uczucie ciepła lub obrzęk zaleca się stosowanie zimnych kompresów. Przez dwie kolejne doby po zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną.

Przygotowanie do badania Iniekcja kwasu hialuronowego Sinovial HL:

Podanie kwasu hialuronowego do stawu nie wymaga od pacjentów wcześniejszych przygotowań – nie trzeba stawiać się w gabinecie na czczo ani odstawiać leków przyjmowanych na stałe. Szczególne znaczenie mają jednak leki rozrzedzające krew – o ich stosowaniu należy koniecznie poinformować lekarza.

10

lat doświadczenia

30+

Specjalistów

90%

Pozytywnych opinii

20000+

Zrealizowanych wizyt