Najbliższy wolny termin

Rejestracja telefoniczna

71 343-30-40

Rejestracja internetowa 24/7

Rejestracja/cennik

Fizjoterapeuta - informacje ogólne:

Osoby z dysfunkcjami i schorzeniami narządu ruchu zapraszamy na rehabilitację w NZOZ Kopexmed.

Poradnia rehabilitacyjna NZOZ Kopexmed obejmuje działalnością diagnostyczną i leczniczą osoby dorosłe i dzieci ze schorzeniami narządu ruchu i układu nerwowego, wymagającymi leczenia rehabilitacyjnego.

Poradnia oferuje ambulatoryjne konsultacje specjalistyczne, leczenie osób chorych przewlekle i niepełnosprawnych. 

W ramach kompleksowej opieki poradnia rehabilitacyjna ściśle współpracuje z poradniami: ortopedyczną, neurologiczną, chirurgiczną, w zakresie leczenia szeregu schorzeń. Dla potrzeb poradni funkcjonuje również pracownia USG narządu ruchu.


OPIS METOD FIZJPTERAPEUTYCZNYCH

TRÓJPŁASZCZYZNOWA TERAPIA WAD STÓP U DZIECI: Terapia ta stanowi podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy (stopa przywiedzeniowa, serpentynowa, suszkowata, końsko-szpotawa, piętowa i płasko-koślawa) za pomocą specjalnych chwytów mobilizujących i rozciągających oraz bandażowania. Jest oparta na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka oraz na zasadach terapii manualnej. Terapia ta jest często metodą alternatywną dla ortopedycznego leczenia operacyjnego ale również przygotowuje do operacji jak i utrzymuje i wspomaga uzyskany efekt zabiegu.

MASAŻ NIEMOWLĄT

Masaż niemowląt sprzyja budowaniu więzi pomiędzy matką a dzieckiem. Dodatkowo codzienna stymulacja w postaci masażu pobudza i rozwija u naszego maluszka zmysł dotyku i czucia, wpływa normalizująco na napięcie mięśniowe a tym samym przyczynia się do prawidłowego rozwoju. Dziecko po masażu jest wyciszone, spokojne i szczęśliwe. Masaż ten mamy mogą włączyć w codzienny rytm dnia podczas codziennych pielęgnacji niemowlęcia np. po kąpieli. Jest miły, przyjemny i łatwy do wykonania.

OCENA GLOBALNYCH WZORCÓW RUCHOWYCH METODĄ PRECHTL'A

Ocena ruchów globalnych metodą Prechtl'a pozwala na uzyskanie informacji o kondycji ośrodkowego układu nerwowego dziecka. Jest doskonałym, źródłem informacji o stanie neurologicznym dziecka. Jej skuteczność jest oceniana na 94 % i jest stosowana nie tylko w całej Europie ale i na całym świecie. Dodatkowym atutem opisywanej metody jest fakt, że ocena aktywności spontanicznej niemowlęcia może być dokonywana już we wczesnych tygodniach postnatalnych, czyli w czasie, gdy tradycyjne badanie neurologiczne nie wykazują jeszcze żadnych oznak nieprawidłowości w ośrodkowym układzie nerwowym. Jest to badanie nieinwazyjne i w żaden sposób nie obciążające dziecka. Polega na obserwacji aktywności spontanicznej dziecka, wykorzystując krótkie nagrania video.

NAUKA PRAWIDŁOWEJ PIELĘGNACJI NIEMOWLĄT Z ELEMENTAMI TERAPII NDT-BOBATH.

KANGUROWANIE

To wczesna opieka nad wcześniakami i noworodkami urodzonymi w terminie. Metoda ta wspomaga rozwój mentalny i umiejętności motoryczne, zapewnia tzw cichy (głęboki) sen i zwiększa ilość tlenu we krwi dziecka, dzięki czemu mózg jest bardziej dotleniony. Buduje również więź emocjonalną między mamą a dzieckiem i wpływa pobudzająco na laktację.

REHABILITACJA DOROSŁYCH

DIAGNOSTYKA I LECZENIE BÓLÓW KRĘGOSŁUPA METODĄ MCKENZIEGO Istotą metody McKenziego jest to, że oferuje ona pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z bólem. W przypadku niektórych pacjentów ingerencja, czy mobilizacja ze strony terapeuty jest czasem potrzebna. Badanie metodą McKenziego opiera się na specjalnych protokołach diagnostycznych, odrębnych dla każdego odcinka kręgosłupa oraz dla kończyn. Zebrany wywiad pozwala precyzyjnie ustalić zachowanie objawów oraz ich zmienność w ciągu doby. Kolejnym etapem jest badanie, oparte na znajomości wzorów bólowych (czyli charakterystycznej topografii objawów) oraz ich zmian w odpowiedzi na ruchy testujące, ściśle określone przez procedurę badania. Taki sposób diagnozowania pozwala w wielu wypadkach znacznie wcześniej zidentyfikować źródło dolegliwości, niż mogą to zrobić skomplikowane, drogie badania obrazowe (rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa). Cała terapia opiera się na dokładnej analizie pochodzenia bólu, doborze odpowiedniej techniki (ćwiczenia lub manipulacje) oraz edukacji pacjenta.

 

Fizjoterapeuta - cennik świadczeń:

BadanieRejestracjaCena
Rehabilitacja
/typo3conf/ext/amt_kopexmed/Resources/Public/Icons/phone_icon.svg
100 zł

The main configuration has to be created first on the root page.