USG tkanek miękkich Wrocław

Rejestracja / wolne terminy

Najbliższy dostępny termin wizyty wtorek 23.04.2024 10:00

Rejestracja telefoniczna | 71 343-30-40

lek. Aleksandra Mundyk
lek. Aleksandra Mundyk

Badanie USG tkanek miękkich

Najbliższy dostępny termin wizyty wtorek 23.04.2024 10:00

(dostępne terminy w tym dniu: 4)

lek. Katarzyna Pilch
lek. Katarzyna Pilch

Badanie USG tkanek miękkich

Najbliższy dostępny termin wizyty środa 24.04.2024 09:00

(dostępne terminy w tym dniu: 9)

Zobacz również

Ultrasonografia pozwala na szybką, bardzo precyzyjną diagnostykę patologii w obrębie tkanek miękkich. Można dokładnie określić guzy i torbiele, a także różnicować zbiorniki płynów od guzów litych czy określać rozległość widocznych zmian (guzów, krwiaków, ropni, nacieków zapalnych). To podstawowe, obrazowe badanie diagnostyczne wykonywane po urazach przebiegających bez złamania oraz przy wystąpieniu niepokojących zgrubień w ciele.

W Centrum Medycznym Kopexmed we Wrocławiu otrzymają Państwo kompleksową opiekę na najwyższym poziomie. Badania USG wykonujemy nowoczesnymi ultrasonografami Philips HD15 i Voluson E6, które są wyposażone w zaawansowane funkcje diagnostyczne umożliwiające przeprowadzanie dogłębnej oceny klinicznej o wysokim poziomie pewności, nawet w trudnych przypadkach. Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Bezpośrednio po badaniu USG pacjent otrzymuje jego opis wraz z dokumentacją fotograficzną.

Kiedy wykonać USG tkanek miękkich?

Wskazania do badania USG tkanek miękkich obejmują następujące schorzenia i objawy:

  • guzy skóry i tkanki podskórnej

  • obrzęk mięśni

  • asymetria obwodu kończyny

  • przebyte urazy

  • wyczuwalne powiększenie powierzchownych węzłów chłonnych

  • dolegliwości bólowe

„Tkanki miękkie” to szerokie pojęcie, odnoszące się do wszystkich struktur ludzkiego organizmu, które nie są kośćmi i stawami, a więc – struktury nerwowe, naczynia krwionośne, mięśnie i wiele innych. W kontekście badania USG tkanek miękkich odnosimy się jednak do: mięśni, ścięgien wraz z ich kostnymi przyczepami, więzadeł, powięzi oraz kaletek maziowych. Badaniem obejmiemy również węzły chłonne i głębsze partie skóry. Na badanie USG tkanek miękkich należy więc udać się w każdej sytuacji, gdy podejrzewamy patologię którejkolwiek z wymienionych struktur.

Badanie USG tkanek miękkich – co uwidacznia?

Na podstawie badania USG tkanek miękkich specjalista jest w stanie dokładnie określić krwiaki, torbiele, ropnie, wysięki i zwapnienia. Może również wskazać na obecność guzów – zarówno łagodnych, jak i złośliwych. USG tkanek miękkich wykaże również: różne rodzaje przepuklin, ciała obce, nacieki zapalne oraz wszelkie uszkodzenia ścięgien i mięśni. Po urazach i kontuzjach może wykazać przemieszczenie tkanek, np. kikuta ścięgna po jego zerwaniu.

Przygotowanie do badania USG tkanek miękkich:

Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Bezpośrednio po badaniu pacjent otrzymuje jego opis wraz z dokumentacją fotograficzną.

Dodatkowe informacje:

Badania USG wykonujemy nowoczesnymi ultrasonografami Philips HD15, Voluson E6; które są wyposażone w zaawansowane funkcje diagnostyczne umożliwiające przeprowadzanie dogłębnej oceny klinicznej o wysokim poziomie pewności, nawet w trudnych przypadkach.

10

lat doświadczenia

30+

Specjalistów

90%

Pozytywnych opinii

20000+

Zrealizowanych wizyt