USG przezbrzuszne prostaty z oceną zalegania moczu w pęcherzu moczowym Wrocław

USG przezbrzuszne prostaty z oceną zalegania moczu w pęcherzu moczowym – informacje ogólne

Badanie przezbrzuszne USG obejmuje ocenę prostaty i pęcherzyków nasiennych oraz nerek i pęcherza moczowego. Jest nieinwazyjną, w pełni bezpieczną metodą diagnostyczną. Nie powoduje dolegliwości bólowych ani jakichkolwiek innych objawów. Na badanie warto skierować się w następujących sytuacjach:

  • Badanie diagnostyczne w trakcie leczenia łagodnego przerostu stercza

  • Wyniki PSA odbiegają od normy

  • Genetyczne obciążenie nowotworem gruczołu krokowego (występowanie nowotworu w rodzinie)

  • Stan zapalny prostaty

  • Przerywany lub słaby strumień moczu

USG przezbrzuszne prostaty z oceną zalegania moczu w pęcherzu moczowym powinno być stałym badaniem diagnostycznym, także u zdrowych mężczyzn. To bezpieczne badanie, zatem nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania lub częstego powtarzania.

Centrum Medyczne we Wrocławiu

W naszej poradni we Wrocławiu mają Państwo dostęp do najnowszych metod diagnostycznych. Badania USG wykonujemy nowoczesnymi ultrasonografami Philips HD15, Voluson E6, które są wyposażone w zaawansowane funkcje diagnostyczne umożliwiające przeprowadzanie dogłębnej oceny klinicznej o wysokim poziomie pewności, nawet w trudnych przypadkach.

Centrum Medyczne Kopexmed oferuje najwyższą jakość usług, miłą atmosferę oraz przede wszystkim – rzetelnie opisane wyniki USG. Pracują tutaj jedynie doświadczeni specjaliści, którzy od wielu lat zajmują się m.in. diagnostyką schorzeń prostaty. Dostępne terminy na badanie USG znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego w razie jakichkolwiek pytań.

Przygotowanie do badania USG przezbrzuszne prostaty z oceną zalegania moczu w pęcherzu moczowym:

Aby ocenić pęcherz moczowy oraz prostatę pacjent na 45-60 minut przed badaniem powiniem wypić do 1L niegazowanych płynów. Badanie odbywa się przy wypełnionym pęcherzu moczowym. Jest to konieczne, w innym przypadku gruczoł krokowych jest prześlonięty jelitami i jego wizualizacja jest utrudniona.

 

Dodatkowo:

  •  5 godzin przed badaniem pozostać na czczo (bez posiłku, można pić jedynie wodę niegazowaną)
  •  w dniu badania i 2 dni poprzedzające badanie doustnie Espumisan 2 tabletki 3 razy dziennie
  •  w dniu badania dieta lekkostrawna

10

lat doświadczenia

30+

Specjalistów

90%

Pozytywnych opinii

20000+

Zrealizowanych wizyt