Cena standardowa: 130 zł

Monitoring owulacji to cykl kilku wizyt w CM Kopexmed. Badanie powinna wykonać każda kobieta, bezskutecznie starająca się o dziecko. 

Monitorowanie owulacji polega na wykonaniu kilku badań za pomocą ultrasonograficznej głowicy dopochwowej (USG dopochwowe) w pewnych odstępach czasu.

Pierwsza wizyta- kobieta powinna się zgłosić na początku cyklu (pomiędzy 5-8 dniem, licząc od pierwszego dnia miesiączki). Wówczas lekarz wykonuje pełne badanie USG narządu rodnego z oceną ilości pęcherzyków w jajniku.

Podczas kolejnych wizyt lekarz będzie obserwował: wzrastanie pęcherzyka Graafa i ewentualnie wszelkie nieprawidłowości, takie jak nagłe zmniejszenia jego rozmiarów, zapadnięcie jego ścian oraz pojawienia się płynu pęcherzykowego w okolicy owulującego jajnika oraz w zatoce Douglasa (najniżej położonym miejscu w jamie brzusznej); przemiany błony śluzowej pokrywającej wnętrze macicy, czyli endomerium; przemiany zachodzące w kanale szyjki pod postacią gromadzenia się w nim śluzu szyjkowego w okresie okołoowulacyjnym;

Monitoring owulacji trwa do momentu pęknięcia pęcherzyka i uwolnienia komórki jajowej. Na tej podstawie ocenia się, czy dni płodne się zaczęły. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania badań poziomu hormonów z krwi.

Na monitorowanie owulacji składają się zwykle 3-4 badania, które wykonuje się w wciągu całego cyklu. Jednak u kobiet, których cykle są nieregularne, liczba ta może wzrosnąć do 8-10.

Przygotowanie do badania USG monitoring owulacji:

Przed badaniem należy opróżnić pęcherz moczowy.

USG monitoring owulacji - umów się na wizytę

Krótkie terminy wizyt. Zadzwoń pod jeden z numerów 691-201-501, 71-343-30-40.