Konsultacja internistyczna online Wrocław

Zobacz również

Teleporady internistyczne na czas epidemii - NOWOŚĆ

Krok 1. Sprawdź, czy możesz zapisać się na teleporadę w czasie epidemii z Twoimi objawami lub problemami, zadzwoń do nas, a pracownik recepcji zweryfikuje Twój stan zdrowia.
W skrócie, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni (a w przypadku jakichkolwiek objawów infekcji górnych dróg oddechowych, czyli kaszlu, kataru, bólu gardła, stanów podgorączkowych lub gorączki - w ciągu 14 dni + liczba dni infekcji):

a) miałeś kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem Koronawirusem (nie chodzi o przebywanie z wieloma ludźmi w pracy, tylko potwierdzone zakażenie u współpracownika lub domownika) lub
b) przebywałeś na terenach występowania wirusa (chodzi o dalsze podróże, a nie podróże komunikacją miejską) lub
c) przebywasz obecnie z osobą będąca na kwarantannie z powodu kontaktu z Koronawirusem (chodzi o kwarantannę zarządzoną przez sanepid lub innego lekarza u współpracownika lub domownika)

- NIE MOŻESZ ODBYĆ WIZYTY W PRZYCHODNI, powinieneś natomiast zadzwonić do sanepidu pod nr tel. 603 720 579 lub numery tel. udostępnione na stronie internetowej lokalnego sanepidu i postępować zgodnie z instrukcją podaną przez telefon, a w razie ciężkich objawów jak np. duszność powinieneś wezwać karetkę pogotowia (tel. 999) informując jednocześnie o kontakcie z Koronawirusem.

JEŻELI NIE SPEŁNIASZ POWYŻSZYCH KRYTERIÓW, MOŻESZ UMÓWIĆ SIĘ NA TELEPORADĘ pamiętając, że lekarz podczas wizyty zdecyduje, czy w Twoim przypadku jest potrzebna wizyta stacjonarna. Opłata za wizytę jest stała, brak dopłaty dodatkowej za wizytę stacjonarną w przypadku konieczności takiej wizyty po teleporadzie.

Krok 2.  Rejestracja i opłata za wizytę. Rejestracja telefoniczna lub poprzez email: rejestracja@kopexmed.pl Płatnośc przelewem: nr konta BZWBK: NZOZ Kopexmed 80 1090 2529 0000 0006 3400 0159 w tytule prosimy podać: imię, nazwisko, datę urodzenia, terminy wizyty.

Krok 3. Po zapisie oczekuj na telefon od lekarza, godzina wizyty może ulec zmianie, ze względów organizacyjnych lub technicznych, postaramy się poinformować Cię w takiej sytuacji, zwłaszcza jeśli opóźnienie miałoby przekroczyć 20 min.

Krok 4. Jeśli zostaniesz wezwany na wizytę stacjonarną, pamiętaj aby w czasie podróży do przychodni unikać transportu publicznego oraz skupisk ludzi oraz w miarę możliwości zaopatrzyć się w maseczkę ochronną na twarz oraz rękawiczki ochronne.

Krok 5. Zalecenia z wizyty w przypadku teleporady będą wysyłane na e-maila z ograniczoną ilością danych osobowych, pracownik recepcji będzie potwierdzał odebranie wiadomości telefonicznie do godziny po wizycie.

Ważne informacje:

POTRZEBY ZDROWOTNE I CHOROBY, KTÓRE W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW MOŻNA ROZWIĄZAĆ LUB LECZYĆ PODCZAS TELEPORADY:

  • wystawianie i kontynuacja zwolnień lekarskich ZUS ZLA w uzasadnionych przypadkach
  • przedłużanie recept na kontynuację dotychczasowego leczenia - eRecepta
  • wystawianie recept na antybiotyki w chorobach infekcyjnych w uzasadnionych przypadkach - eRecepta
  • umiarkowanie nasilone infekcje układu oddechowego (zatok obocznych nosa, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli)
  • zakażenia żołądkowo-jelitowe/zatrucia pokarmowe
  • infekcje układu moczowego (pęcherza moczowego, cewki moczowej)
  • choroby tarczycy
  • zaostrzenia przewlekłych chorób oskrzeli i płuc (astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc)
  • korekta leczenia przewlekłych chorób serca i naczyń krwionośnych (nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, miażdżyca)
  • umiarkowanie nasilone bóle brzucha i schorzenia narządów jamy brzusznej (refluks żołądkowo-przełykowy i zgaga, ból i zapalenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, choroby wątroby, choroby trzustki, przewlekłe biegunki lub zaparcia, wzdęcia, choroby pasożytnicze, kamica układu moczowego, choroby prostaty)
  • korekta leczenia chorób metabolicznych (cukrzyca, insulinooporność, hipercholesterolemia, dna moczanowa)
  • umiarkowane bóle pleców

PROBLEMY ZDROWOTNE, KTÓRYCH NIE DA SIĘ ROZWIĄZAĆ PRZEZ TELEPORADĘ:

  • bóle w klatce piersiowej lub duszność - dzwoń po karetkę pogotowia tel. 999
  • nagłe osłabienie/niedowłady kończyn lub zaburzenia czucia lub zaburzenia mowy lub zaburzenia mimiki twarzy - dzwoń po karetkę pogotowia tel. 999
  • nasilone bóle i zawroty głowy - zgłoś się niezwłocznie do szpitala
  • nasilone bóle pleców zwłaszcza z niedowładami kończyn lub nietrzymaniem moczu albo kału lub gorączką - zgłoś się niezwłocznie do szpitala
  • nasilona biegunka lub silny ból brzucha - zgłoś się niezwłocznie do szpitala

10

lat doświadczenia

30+

Specjalistów

90%

Pozytywnych opinii

20000+

Zrealizowanych wizyt